Kliknutím na obrázek zobrazíte detaily o produktu včetně ceny.

Ohlávka výcvikového typu, novinka s sortimentu. Místo podbradního uzlu ,,fiadore“ tři pohyblivé kroužky. Na úvod ve zkratce:

- Lze na ní lonžovat bez toho, že by se ohlávka na nose koně přetáčela.

- Lze ji použít na ježdění jako druh bezudidlového uzdění.

-  Ohlávku je možné kombinovat s udidlem v klasické uzdečce. Podle zkušeností uživatelů je takto možné mladé koně šetrně přivykat na udidlo. Tah za otěže se rozkládá na nos koně a do kroužků udidlo.

 

Inspirací mi bylo video z USA, které mi přišlo od několika zákazníků s dotazem,  jestli by bylo možné vyrobit něco podobného. Snad se mi to podařilo i bez toho, že bych bezostyšně něco okopíroval. Jen jsem se nechal inspirovat principem,  původní lehká jezdecká ohlávka, kterou máme v sortimentu už několik let se dočkala vylepšení. Čtyři uzly na nánosníku jsem zavrhnul, toto mi připadá až moc ostrý typ. Raději jsem volil oplet nánosníku, který funguje stejně dobře, ale šetrněji.

 

A jako u jiných podobných věcí – možných kombinací barevných základů a opletů je takové množství, že je není možné zdokumentovat všechny. Máte – li vlastní představu, napište ji do poznámek v objednávce.

  

Copyright © 2013, Hanzy