Kliknutím na obrázek zobrazíte detaily o produktu včetně ceny.

Již dlouho se na mě někteří z vás obraceli s žádostí, zda by bylo možné v provazové verzi vyrobit něco jako je známá bezudidlová uzdečka BITLESS BRIDLE. Zahrnuli jste mě bezpočtem fotografií a odkazů, ale nakonec se ukázalo jako nejschůdnější řešení něco, co jsem měl několik let přímo na očích: Již osvědčenou jezdeckou ohlávku jsem doplnil dalším párem vevázaných ocelových kroužků a průvlečnými polyesterovými lanky s karabinkami.

Protože já sám s tímto typem uzdění nemám osobní zkušenosti, pořádal jsem o vyzkoušení a hodnocení některé z lidiček, co ode mě tuto věc poptávali. Moje původní obavy, zda nebudou vadit nebo tlačit nově přidané kroužky se naštěstí nepotvrdily. Sympatické pro někoho může být i to, že průvlečná lanka lze odepnout a bezudidlovku používat i jako již zmíněnou jezdeckou ohlávku. Z jednoho hodnotícího e-mailu si dovoluji ocitovat následující:

Vyzkoušeno na různých typech koníků. Kamarádka co jezdí závodně drezuru to měla na svojí kobylce taky, šlapala jí moc hezky a byla spokojená. Určitě bych podotkla, že je to poměrně ostrá věcička a koník by měl být zvyklý na ježdění bez udidla. Koníci si na působení velice zvykli, řekla bych, že je opravdu o dost přesnější. Jediný, kdo s tím ze všech koníků měl problém, byla zpočátku moje chlaďaska. I ta si však po chvíli na jízdárně zvykla tak, že s tím vesele ťapká po lese. Při práci na jízdárně se osvědčilo, měla jsem obavu, že při tahu otěže překřížení ihned po povolení otěže nepovolí na hlavě, ale opak mě mile překvapil. Vzhledem k tomu, že BB působí nejen na nos, ale i na týl, se mi koník moc hezky ohýbal a taky zjemnil.

           

Postupně doplňuji dajší fotografie do vzorníku. Protože to může nějakou dobu trvat, při případné objednávce vycházejte z barevné vzorkovnice jezdeckých ohlávek.

I zde ale platí to, co u všech provazových výrobků: KŮŽI NENAHRADÍ NIKDY NIC. Proto ani tato bezudidlovka nenahradí kožený originál. Pro vysokou pevnost a ostrost materiálu může být i nebezpečná v necitlivé ruce, nebo na hlavě koně nemající zkušenost s podobným typem uzdění. I přes počáteční kladné ohlasy doporučuji opatrnost. 

Copyright © 2013, Hanzy