Kliknutím na obrázek zobrazíte detaily o produktu včetně ceny.

U uzdění tohoto typu je základní filozofií to, že nemají působit tahem na citlivou tkáň v koňské hubě, ale tlakem na zátylek a nos při zastavování, při otáčení pak tlakem na opačnou stranu hlavy. Tohoto efektu je dosaženo tím, že otěže se pod bradou koně kříží. ,,Kůň jde tam, kam jde jeho hlava.“


Rozhodně si netroufám tvrdit, že jsem objevil nebo vymyslel něco nového či převratného – tady už prostě nic nového vymyslet nejde. Na principu Bitless Bridle™  působí (nebo by mělo působit) hodně uzdění i v provazovém provedení, kterého jsou plné zahraniční weby. V kvalitě od perfektní až po to, co byste si na svého koně nikdy nedali.

,,Se svou trochou do mlýna“ jsem přišel vlastně jen doplněním o podbradní stahovací smyčku, která by měla zabránit přetáčení nánosníku a pomoci jej přidržet na správném místě. Kromě toho jsem upustil od svařování nebo prošívání konce nátýlníku. Ten je jen stažen zadrhnutým omotem, aby bylo možno upravit velikost uzdečky. Opletený nánosník je jediná část, kterou již není možné velikostně upravit, všude jinde lze dodatečně provést drobné korekce na doladění velikosti.

 

Tato bezudidlovka bude vyráběna výhradně z polyesterové šňůry s jádrem. Ta se ,,nenatahuje“ pod opakovanou zátěží a snáší oděr při prokluzu v nosních kroužcích lépe, než polypropylénová.


První typ má nánosník opletený třemi prameny polypropylénové šňůry o průměru 4 mm a ocelové poniklované kroužky v nánosníku i na koncích průvlečných lanek. Jeho cena je 290 Kč.


U druhého typu je v v opletu nánosníku použita kulatá kůže – tři prameny o průměru 4 mm. V nosních uzlech bronzové kroužky, na koncích průvlečných ramen zůstávají ocelové pro nižší váhu i cenu. Cena 350 Kč.

  

Copyright © 2013, Hanzy